Ką daryti apipylus nešiojamą kompiuterį skysčiu

Šiais laikais kompiuterių ant stalų yra tiek pat kiek kavos puodelių ir jeigu Jūs dar nesusidūrėte su aplieto kompiuterio problema - nusiraminkite: tai tik laiko klausimas.

Deja, dauguma nešiojamų kompiuterių naudotojų nežino, ką reikia daryti apliejus kompiuterį skysčiu.  Dažniausiai žmonės tiesiog atjungia kompiuterį iš rozetės ir laukia, kol jis išdžius. Tačiau to nepakanka norint išvengti rimtų ir labai brangių kompiuterio gedimų.

Taigi, ką daryti apliejus savo "laptopą"?

Atjunkite kompiuterį iš elektros lizdo.

Apverskite kompiuterį,

kad nubėgtų likęs skystis ir į vidų nepatektų dar daugiau. Tik nepersistenkite vartydami ar purtydami kompiuterio, nes skystis gali patekti dar giliau į jo vidų.

Tuoj pat išjunkite kompiuterį.

Jeigu neturite atidarytų labai svarbių failų, naudokite priverstinį išjungimo būdą: palaikykite paspaudę kompiuterio išjungimo mygtuką 5 sekundes ir jis tuoj pat išsijungs.

Ištraukite bateriją.

Kol kompiuteris prijungtas prie maitinimo, išlieka trumpo jungimo ir komponentų perdegimo rizika. Be to, skysčiui esant ant mikroschemų, kuriomis cirkuliuoja elektros srovė, prasideda elektrolizės procesas ir spartėja korozija. Tai gali privesti prie nepataisomų kompiuterio komponentų gedimų.

Bateriją ištraukti yra labai paprasta, nereikia atsukti nei vieno varžto. Kompiuterio apačioje ieškokite baterijos simbolio, šalia jo turėtų būti fiksatorius, kurį atpalaidavus, išsitraukia baterija.

Išdžiovinkite kompiuterį.

Nusausinkite jį sausa servetėle, apverskite jį taip, kad likęs skystis išvarvėtų. Kaip minėjome, vartant geriau nepersistengti, nes skystis gali nubėgti dar giliau. Kad kompiuteris išdžiūtų, greičiau atidarykite DVD įrenginį, kitas ertmes, pagal galimybes pabandykite išardyti kompiuterį. Nerekomenduojame naudoti feno: oro srovė gali padėti skysčiui pasiekti giliau esančias mikroschemas. Paliktas prie kompiuterio įjungtas fenas gali aplydyti kompiuterio korpusą.

Kiek laiko džiūna apipiltas kompiuteris?

Sunku pasakyti. Tai tiesiog priklauso nuo daug faktorių: kuo apipylėte, skysčio kiekio, kokia oro temperatūra, oro drėgnumas, vėdinimas... Paprastai rekomenduojama kompiuterio nejungti 1 - 2 dienas. Jeigu galite palaukti - geriau laukite.

Ir viskas?

Apipylėte kompiuterį distiliuotu vandeniu ar 99% techniniu spiritu? Tada Jums užteks palaukti kol kompiuteris išdžius. Likusiems problemos dar nesibaigė.

Kuo apipylėte kompiuterį?

Stiprieji gėrimai: degtinė, brendis, viskis, trauktinės.

Jų sudėtyje rasite visko: nuo gryno etilo alkoholio iki sirupo. Kuo daugiau cukraus sudėtyje, tuo geriau vyksta korozija Jūsų kompiuterio plokštėse. Cukrus, dažniausiai sacharozė, garuojant skysčiui kristalizuojasi sukurdamas papildomas elektros tekėjimo kryptis, užtikrinančias labai saldžius trumpus jungimus.

Arbata

Sudėtyje esantys polifenoliai yra puikus laidininkas, užtikrinantis trumpą jungimąsi. Beje, skirtingai nei medikai, rekomenduojame gerti juodą arbatą - joje šių teigiamai Jūsų organizmą, bet ne kompiuterį, veikiančių medžiagų mažiau. Ir žinoma jokio cukraus!

Vanduo

H2O - tokią jo formulę visi išmokome mokykloje. Atidesni moksleiviai žino ir tai, kad vanduo yra vienas geriausių tirpiklių, surandamų gamtoje. Taigi gryno vandens (be jame ištirpusių įvairiausių medžiagų) nei gamtoje, nei Jūsų namuose nėra. Pažvelkite į savo virdulį - ten nusėdo tik mažytė dalelė to kas yra vandenyje bėgančiame iš Jūsų krano. Distiliuotas vanduo yra puikus elektros izoliatorius, tačiau vos tik jame atsiranda druskų, mineralinių medžiagų ir kitų priemaišų - jis tuoj pat tampa geriausiu laidininku. Taigi, mineralinis ir lietaus vanduo nors atrodytų yra tyras gamtos kūrinys, Jūsų kompiuteriui padarys nepataisomą žalą.

Jeigu galvojote, kad kompiuterį apliejus vandeniu užtenka palaukti kol jis išdžius - pagalvokite dar kartą.

Alus

Gali pasirodyti keista, bet kai kurie žmonės alų geria ne su draugais, o su kompiuteriu. Alaus sudėtyje gausu įvairių cheminių medžiagų, kurios su Jūsų kompiuterio mikroschemoms mielai sąveikauja: magnio, seleno, kalio, fosforo. Ir žinoma cukrus. Kuo alus stipresnis, tuo jo daugiau. Alus prieš laptopą? Alus laimi. Visada.

Vynas

Geras filmas, prieblanda ir grakšti vyno taurė. Filmas - gerai, bet prieblanda ir vyno taurė prie kompiuterio tai dviguba rizika ir trigubas smūgis Jūsų kompiuteriui. Kaip ir stipriuose gėrimuose vyne yra etilo alkoholio (12-20%), gliukozės ir fruktozės arba tiesiog cukraus, vyno ir obuolių rūgšties, vynuogių sultyse, taigi ir vyne, gausu mineralų. Rūgštis, cukrus ir mineralai - tai trys Jūsų mikroschemų žudikai. Yra ir gera naujiena: vyne daug polifenolių, turinčių stiprių antioksidanto savybių, o tai mažina koroziją. Tačiau tai Jūsų laptopo neišgelbės.

Gazuoti gėrimai, limonadas

Jie saldūs. Jūs jau žinote, ką tai reiškia. Vienas pavojingiausių iš jų - kola ir yra labiausiai mėgstantis išsipilti ant Jūsų laptopo. Šis gėrimas yra ypatingai graužiantis dėl cukraus ir rūgštingumo (išsiskaidęs CO2). Ne veltui žmonės naudoja kolą rūdžių valymui nuo įvairių paviršių.

Kava

Gėrimas dažniausiai išsipilantis ant Jūsų kompiuterių. Kodėl? Tikriausiai kavą  geriame tam, kad pabustume ir esame nerangūs rytais? O gal dėl to, kad dreba rankos nuo viso kofeino, kurį suvartojame? Bet kuriuo atveju, negeriantys šio gėrimo jau yra dvigubai saugesni.

Kavos mėgėjai rizikuoja turėti rimtų problemų, kurias garantuoja kavos tirščiai ir egzotiška cheminė sudėtis: siera, azotas, chloras, geležis, natris, įvairios rūgštys, mineralinės druskos, alkaloidai, o dar visi kavos priedai – pienas, grietinėlė, cukrus ir kiti...

Kompiuterio plovimas

Po kompiuterio apliejimo nedelskite jo išplauti. Kompiuteryje yra daugybė labai mažų jungčių, delikačių kontaktų, kuriuos gali pažeisti net nedidelė korozija. Geriausia plovimą pradėti dar skysčiui neišdžiuvus, kad matytųsi paveiktos kompiuterio vietos. Plovimui geriausia naudoti distiliuotą vandenį ir 99% techninį spiritą.

Nešiojamų kompiuterių valymas ir plovimas po apipylimo mūsų įmonėje kainuoja nuo 40 € plius PVM.

Kompiuterių remontas Vilniuje - SOS Kompiuterinė pagalba
Paskambinkite mums +370 673 81779